Sosyal Medya da
Bizi Takip Edin
Biz Kimiz?
LabX Uzman Ekibi ve Sektörel Tecrübesi İle Hedeflerinize ve Büyük Başarılara Doğru Güçlü ve Sağlam Adımlar Atmanızı Sağlar.

LabX, ülkemizdeki girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, potansiyeli yüksek iş fikirlerini ve yürüyen projeleri bulup onları hayata geçirmek amacıyla 2006 yılında Türkiye’de faaliyete geçen ilk Girişimcilik ve Yatırım Danışmanlık şirketidir. LabX, geleceğin patronlarını girişimcilik konusunda eğitmeyi, hayata geçirilmiş başarılı örnekler ile Türkiye çapında girişimcilik kültürünü yaymayı, %100 başarı hedefi ile iş fikirlerini melek yatırımcılar aracılığıyla şirketleştirmeyi ve devam eden projeleri geliştirmeyi amaç edinmiştir. İş fikirlerine yatırımcı meleklere ve bilgi birikimine erişimi devamlı olarak geliştirmenin başarısındaki önemli bir faktörü olarak gören LabX, birçok farklı sektörden 85 kişilik seçkin melek yatırımcı ağını çok kısa bir zaman diliminde kurmuş ve uygulama kanalları ağını ulusal ve uluslararası yatırımcılara açmıştır.

LabX, Türkiye’de Melek Yatırımcılık kavramını geliştirmek ve yaymak için ulusal ve uluslararası arenada varlığını geliştirmekte kararlıdır. Bu nedenle çeşitli ortaklık fırsatları yaratmak amacıyla uluslararası melek ağları, şirketler, dernekler ve üniversiteler ile bilgi birikimi paylaşımı ve finansman alanlarında çalışmalar yürütmektedir. LabX, 2007’den beri Türkiye’nin en büyük üniversitelerarası girişimcilik yarışması olan Bir FİKRİN mi VAR? Girişimcilik Yarışmasını, 2010’dan beri ise Bir Fikrin mi Var? TV showu düzenlemektedir. LabX, genç girişimcilerle olan iletişimini artırmak ve onları patron olma yolunda desteklemek için benzer yerel ve uluslararası birliktelikler ve organizasyonlar içinde yer almaya devam edecektir.