Sosyal Medya da
Bizi Takip Edin
TV8 | 19.02.2013
LabX Uzman Ekibi ve Sektörel Tecrübesi İle Hedeflerinize ve Büyük Başarılara Doğru Güçlü ve Sağlam Adımlar Atmanızı Sağlar.

Bir Fikrin Mi Var? takipçileri müjde! Yarışma başvurularını kaçıranlar, fikrim çok ama param yok diyen girişimci adayları için Bir Fikrin Mi Var? yarışması hiç ara vermeden tekrardan TV8 ekranlarına gelmeye hazırlanıyor.

Kendine özgü %100 yerli formatıyla girişimcilere büyük destek veren Bir Fikrin Mi Var? yarışması bir kez daha televizyon dünyasının en çok konuşulan yapımlardan biri olmaya hazırlanıyor. Bir Fikrin Mi Var? yeni sezonda da kendi başarı hikayelerini yaratmış, iş dünyasının birbirinden değerli isimlerini izleyicilerle buluşturuyor olacak. Yarışmanın birincisi 200.000 TL’lik büyük ödülü kazanarak projesini gelecekteki işine dönüştürme şansı yakalayacak. Ayrıca yarışmaya katılan diğer girişimci adaylarımızda birçok süpriz ödül beklemektedir. Bir Fikrin Mi Var? yarışması verdiği büyük ödüllerle girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmeye fırsat veren en büyük ulusal girişimcilik yarışması haline gelmiştir.

Birbirinden iddaalı ve inovatif iş modellerini ekrana getirecek olan Bir fikrin mi var? çok yakında TV8 kanalında başlıyor olacak.

Geçtiğimiz sezon ilk 10′a girerek Bir Fikrin Mi Var?’ın finalisti olmaya hak kazanan birbirinden başarılı projeler yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. 

Tuzdano, kurbağa yetiştiriciliği, herbal atm, ayakkabı boyama mendili, park me gibi projelerin birincilik için yarıştığı ilk on fikre gelin şimdi hep birlikte kısaca bir göz atalım;

Nonbakteri İnşaat (Tuzdano): Organik anti bakteriyel steril materyaller ve tuz ile dekoratif kaplamalar, duvarlar gibi çeşitli inşaat malzemesi üretimi.

Kurbağa Yetiştiriciliği: Sadece ülkemizde yaşayan rana ridibunda cinsi kurbağaların ırkının korunmasını, yeni iş sahası kurulmasını ve ihracatının yapılmasını amaçlayan bir projedir.

Park Me: Artık otoparklarda boş yer aramaya son! Park Me sistemi ile otoparktaki boş yerler gösterilir ve böylece dakikalarca boş yer aramaya son verilir.

Herbal Atm: 7 gün 24 saat bir Herbal ATM’sinden 14 milyon adet farklı çay isteyebilirsiniz.

Sosyal Ben: Durumu kötü olan ilköğretim çağındaki çocukların sosyal becerilerini geliştirmek için kurulan çeşitli atölyelerdir.

Tekstilden Yapı Elemanı: Elyaftan ve tekstil atıklarından yapı malzemeleri yapılması ve alçı sektörü, izolasyon sektörü gibi alanlarda kullanılmasıdır.

Biopipe: Türkiye’de ilk defa müstakil evlere de uygulanabilen ekonomik, çevre dostu atık su arıtma sistemidir.

Hamsi Finger: Karadeniz’in lezzetli balığı olan hamsinin müşteriler için özenle seçilmiş, besin değerini kaybetmeden ve tazeliğini koruyarak temizlenip fileto şekline getirilerek muhteşem özel formüller ile hazırlanmış soslar ile karton külahlarda tüketime sunulması.

Ayakkabı Boyama Mendili: Artık istediğiniz her yerde ve her zaman yanınızda boya tüpleri ya da süngerleri taşımadan kolayca ayakkabınızı boyayabileceksiniz.

İnjektör Ucu İmha Makinesi: Dünyada bulaşıcı hastalık taşıyan hastaların tedavisinde meydana gelen kazaları sıfır riske indiren makine.

 KICKSTARTER: Yenilikçi Fikirleri Desteklemenin Yolu
 

Mucitler, girişimciler, meslek sahipleri, müzisyenler, sanatçılar veya tasarımcılar her türlü fikirlerini bu web platformunda sergileyerek finansman için destek arıyorlar. Finansman bulmanın oldukça güç olduğu günümüzde, az miktarda sermaye ihtiyacı olan herkes birçok katılımcının yardımıyla sermayesine kavuşuyor ve projesini hayata geçiriyor.

Yardım etmek için $1’dan başlayarak çeşitli büyüklükte sermaye desteği verebiliyorsunuz. İhtiyaç olunan finansman tutarına ulaşıldığı vakit, sermaye proje sahibine aktarılıyor ve girişimci hemen işe koyuluyor. İş fikirlerinin ve projelerin kollektif olarak desteklendiği bu yeni nesil finansman web sitesi için www.kickstarter.com adresini ziyaret edebilirsiniz


Kobay Deney Hayvanları Laboratuvarı İhracata Başladı 

 
Bir fikrin mi var? yarışmasının 2007 yılının birincisi Begüm Buğdaycı her geçen gün yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Bilimsel çalışmalarda kullanılan kobay farelerin ithalatını önlemek için TÜBİTAK desteğiyle başlatılan ‘Deney Hayvanları Üretim Laboratuvarı’ projesi başarıyla sonuçlandırıldı. Kurulan laboratuvar sayesinde Türkiye’den ilk kez yurt dışına kobay hayvan ihraç edildi.